Loading
Z powrotem
Odcinek 1

Zdrada

Dan Jones rozpoczyna serial historią pierwszego króla dynastii, Henryka II. Ten rzutki i energiczny wojownik przeobraził Anglię z brutalnego państwa bezprawia w późniejsze mocarstwo, jedno z najpotężniejszych w Europie. Jednakże jego sukcesy bywały często niweczone przez szereg podłych zdrad.

Komentarz Dana Jonesa o odcinku
Z powrotem
Odcinek 2

Nienawiść

Wątek historii Plantagenetów jest snuty dalej poprzez przedstawienie postaci króla Henryka III, jego zdradzieckiego przyjaciela Simona de Montforta oraz ich zagorzałej walki o ducha narodu

Komentarz Dana Jonesa o odcinku
Z powrotem
Odcinek 3

Zemsta

Dan Jones kontynuuje interesującą, fabularyzowaną historię dynastii Plantagenetów, przyglądając się rządom Edwarda II. Prześwietla dzieje morderstw, intryg, żądzy, zdrady i zemsty, doszukując się powodu, dla którego królowa Izabela Francuska przeistoczyła się z młodej, lojalnej małżonki w żądną krwi monarchinię.

Komentarz Dana Jonesa o odcinku
Z powrotem
Odcinek 4

Tyrania

Dan Jones opowiada niezwykłą historię króla Ryszarda II, który za młodu był bohaterem powstania chłopskiego, a później wyrósł na jednego z najbrutalniejszych tyranów w historii angielskiej. Jego zawzięta rywalizacja z kuzynem pogrążyła kraj w wojnie domowej, a kiedy Henryk zdymisjonował Ryszarda, dynastia Plantagenetów dobiegła końca.

Komentarz Dana Jonesa o odcinku

Obejrzyj wywiad z Danem Jonesem,
zwiastun serialu oraz dodatkowe materiały.

Dan Jones, prześwietla jeden z najbrutalniejszych rozdziałów historii swojego kraju.

Do góry